Menu Close

Į nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ jungiasi ir Klaipėdos miesto ugdymo įstaigos

2023 metai Lietuvos sveikatą stiprinančioms mokykloms ypatingi – jos mini savo veiklos 30-metį. Higienos institutas, norėdamas atkreipti visuomenės ir visų mokyklų bendruomenių dėmesį bei tinkamai pažymėti šią sukaktį, inicijavo trečiąjį nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“.

1993 m. Lietuva buvo priimta į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Šiandien Nacionaliniam sveikatos stiprinančių mokyklų tinklui priklauso 656 mokyklos 59 savivaldybėse ir kasmet jų skaičius auga. Klaipėdos mieste sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui šiuo metu priklauso net 39 ugdymo įstaigos.

Pirmasis Nacionalinis sveikatą stiprinančių mokyklų renginys įvyko dar 2013 m., kai buvo minimas sveikatą stiprinančių mokyklų 20-metis, jame dalyvavo per 30 tūkstančių dalyvių iš daugiau kaip 400 mokyklų 45 savivaldybėse. Antrasis toks renginys organizuotas 2018 m., minint šių mokyklų 25-metį, jis apėmė 52 šalies savivaldybes, per 600 įvairių Lietuvos mokyklų ir per 42 tūkstančius dalyvių (vaikų, mokinių, mokytojų, visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, specialiųjų pedagogų, tėvų, kitų mokyklų ir vietos bendruomenės narių, renginio svečių ir žiūrovų). Šiemet veiklos 30-mečiui paminėti didžiausia renginių banga nuvilnys balandžio mėnesį ir tęsis iki gegužės pabaigos. Renginiai suplanuoti net 59 savivaldybėse, kuriose užregistruota per 600 renginių. 

Šio jau tradicija tapusio renginio tikslas – parodyti vietos bendruomenėms, kad sveikatos stiprinimas yra neatsiejama visų mūsų gyvenimo dalis ir kad jau trisdešimt metų skleidžiama sveikatą stiprinančių mokyklų idėja keičia ir gali veikti ne tik mokinių, bet ir visos mokyklos bendruomenės sveikatą.

Masinis Klaipėdos mieste sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 30-mečio renginys „Klaipėdos vaikų sveikatos banga“, įvykęs balandžio 27 d. 10.30 val. „Versmės“ progimnazijos stadione, subūrė net 10 mokyklų ir 26 darželių atstovus (apie 500 vaikų), kurio metu visi susirinkusieji šoko bendrą šokį ir „bangavo“ mėlynomis vėliavėlėmis pagal Klaipėdos miesto himną. Toks bendras renginys Klaipėdoje pirmą kartą vyko prieš 5 metus, o pačių ugdymo įstaigų, dalyvaujančių sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle, nuo 2016 m. iki dabar skaičius išaugo net keturis kartus.

 Nacionalinio renginio organizatoriai – Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras, šalies savivaldybių visuomenės sveikatos biurai. Renginio globėja – Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybė Lietuvoje.

Skip to content