Menu Close

Tarptautinis projektas „Kartu paskaitykim knygelę“ pagal rašytojos Evelinos Daciūtės kūrybą

Nuolat skubančiame ir modernėjančiame pasaulyje knyga gali tapti puikia priemone puoselėjanti lietuviškumą, turtinanti vaikų kalbą, plečianti žinias apie Lietuvos rašytojus. Tyrimais įrodyta, kad būtent knygas skaitantys vaikai turi labiau išlavintą kritinį mąstymą, geriau sprendžia gyvenimiškas problemas, lengviau bendrauja ir pritampa visuomenėje ir kt. 

 

Ikimokyklinio/priešmokyklinio amžiaus vaikai dar negeba išsamiai analizuoti kūryboje slypinčios informacijos, tačiau tai, kaip jie suvokia girdėtą tekstą, gali išreikšti piešiniu, iliustracija arba lipdiniu. Kūrybinis darbas ir yra pirmoji vaiko teksto suvokimo išraiška. Knygų skaitymas yra naudingas vaiko fizinei ir psichinei sveikatai, nes lavina smegenis labiau įsigilinti į tekstą, generuoja kūrybines mintis, lavina vaizduotę. Tai ypač aktualu dar tik besimokantiems skaityti ar neseniai to išmokusiems vaikams.

 

Ankstyvas santykis su knyga padeda ne tik plėsti žodyną, lavinti emocinį intelektą, bet ir mokytis sutelkti dėmesį, vertinti ir analizuoti gaunamą informaciją. Evelinos Daciūtės kūrybą galima priskirti prie tų, kurios domina vaikus: poezija – žaisminga ir lengvai įsimenama, o tekstai knygelėse – prasmingi ir įdomūs. Sausio 16 – 23 d. logopedė Daiva kartu su vaikais dalyvavo tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykime kygelę“. Žaismingai skaitėme lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės knygas.

Su „Bitučių“ grupės vaikais skatėme knygą „Drambliai ėjo į svečius“ ir „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“.

Su „Vaivorykštės“ grupės vaikais skaitėme knygą „Ševeliūra“.

Su „Bangelių“ grupės vaikais skaitėme knygas „Kas pažįsta Šmikį Bilbą“ ir „Geriausia gimtadienio dovana“.

Su „Lašiukų“ grupės vaikais skaitėme knygą „Meškiai eina į mokyklą“.

Su „Delfinukų“ grupės vaikais skaitėme knygą „Diena, kai nieko nenutiko“.

Su „Pursliukų“ grupės vaikais aplankėme darželio biblioteką.

O su „Boružėlių“ grupės vaikais skaitėme eilėraščių knygą „Paslapčiausia paslaptis“ eilėraštį „Kažkur“ ir stėbėjome filmuką apie mažus kažkuriukus. Filmuke matytus kažkuriukus, mažieji vaikai lipdė savo rankytėmis.

Skip to content